Çarşamba, Mart 16, 2022
Ana SayfaYaşamWork And Travel

Work And Travel

Günümüzde öğrencilerin ve onların ailesi tarafından sıkça merak edilen konulardan birisidir Work and Travel. Bu konuda birçok kulaktan dolma bilgi olsa da en doğru bilginin sağlanması, bireyler için oldukça önem teşkil etmektedir. Peki nedir bu Work and Travel? Work and Travel nasıl yapılır? İşte cevapları…

Amerikan hükümetince düzenlenen bir organizasyondur Work and Travel. Dünya genelinde bulunan öğrencilerin bu program sayesinde farklı kültür, yaşayış ve dil deneyimleme, öğrenme imkânı bulması hedefledir.

Work and Travel’ın çalışma mantığı oldukça farklıdır. Yaz tatili dönemlerinde öğrenciler farklı ülkelere giderek burada çalışma hayatına kavuşturulur. Bu sayede öğrenciler yabancı dil öğrenme konusunda oldukça ileri seviyeye taşınmış olurlar. Work and Travel sayesinde Amerika’da bir turist niteliğinde yaşamak yerine o kültürün bir parçası olarak hayatını idam etme imkanına kavuşulur.

Work and Travel aracılığıyla gidilen ülkede haliyle yaşamak için belirli bir bütçeye gereksinim duyulur. Bu ihtiyaç ortalama 900 ila 1.500 Amerikan Doları olarak belirlenir. Öğrenciler Amerika’da hayatlarına sorunsuz devam etmek için Work and Travel uygulamasının sunduğu işlerde çalışarak ihtiyacı olan bu rakamı kolaylıkla karşılarlar.

Work and Travel Şartları Nelerdir?

Work and Travel Şartları Nelerdir?

Work and Travel, seçkin öğrencilerin katılabildiği ve belirli kurallara sahip olunması gerektiği bir seyahat projesidir. Bu projeye katılmak her öğrencinin hayali olsa da çok azına nasip olmamaktadır. Bu da haliyle Work and Travel şartları nelerdir sorusunun sıkça sorulmasına sebep olmaktadır. Peki Work and Travel şartları nelerdir? Bu sorunun cevabını maddeler halinde anlatmak mümkün.

  • 4 yıllık üniversite öğrencisi olmak ya da herhangi bir üniversitenin hazırlık sınıfında okuyor olmak.
  • Ayrıca yüksek lisans öğrencileri de bu programa başvurma hakkına sahiptir.
  • Öğrencilerin genel ve son dönem not ortalamaları, programın belirlediği seviyenin üzerinde olmak zorundadır.
  • Bu programa katılmak isteyen öğrencilerin en az orta seviyede İngilizce dilini bilmeleri gerekmektedir.
  • Programa katılacak ve başarıyla devam ettirecek motivasyona sahip olmaları gerekir.
  • Bu programa katılmak için yaş zorunluluğu vardır. Güncel olarak açıklanan yaş kriteri 18 – 26 arasıdır.

Work and Travel dışarıdan oldukça basit ve eğlenceli bir uygulama gibi görünse de zor yönleri de mevcuttur. Bunun için bu programa başvurmadan önce öğrencilerin başka bir ülkede yaşayabilecek yetiye sahip olup olmadıkları hakkında emin olması gerekir.

2 Yıllıklar Work and Travel Yapabilir mi?

Work and Travel başvuru ve katılım koşulları sadece Amerika’n hükümeti tarafından belirlenir. Bu kurallar değişmez veya esnetilemez özelliklere sahiptir. Work and Travel’a katılmak herkesin hayali olduğu gibi aynı derecede zor ve zahmetli bir iştir.

Öğrenciler arasında sıkça sorulan sorulardan birisi de 2 yıllık okuyanların Work and Travel programına katılıp katılamayacağı sorunsalıdır. Diğer adıyla ön lisans öğrencileri Work and Travel programına katılabilir mi? Bu sorunun cevabı evettir. Fakat bu konuda bir unsur vardır. O da okudukları bölümün 4 yıllık öğrenime dikey geçiş imkanının bulunması gerektiğidir. Eğer dikey geçişi olmayan bir bölümde okuyorsanız Work and Travel programına katılmanız mümkün değildir.

Work and Travel Yapmak İçin Dil Seviyem Ne Olmalı?

Work and Travel Yapmak İçin Dil Seviyem Ne Olmalı?

Work and Travel yapmak için önemli kriterlerden birisi de sahip olunması gereken dil seviyesidir. Amerikan hükümeti bu programa katılmak isteyen öğrencilerden belli seviye İngilizce dil bilme özelliği arıyor. Peki Work and Travel yapmak için gerekli olan dil seviyesi nedir? İşte cevabı…

WAT yapmak için orta seviye İngilizceyi bilmeniz gerekir. Bu orta seviye İngilizce terimi şu şekilde biçimlendirilir: intermediate veya B1 seviye İngilizce. Eğer bir öğrenci bu seviyenin altında İngilizceye sahip ise Work and Travel uygulamasına alınmaz.

Öğrenciler Work and Travel programlarına başvurmadan önce genellikle özel İngilizce kurslarına başvurmaktadır. Bu sayede İngilizcelerini geliştirerek Work and Travel başvurusunda elenmemektedirler.

Work and Travel 2021 Fiyatları

Work and Travel için danışmanlık hizmeti sağlayan aracı firmalar mevcut. Bu uygulamanın fiyatları da danışmanlık firmasının kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Program fiyatının yanında farklı gider kalemleri de mevcuttur. Vize harcı, uçak bileti, harçlık bu maliyetlerin diğer unsurlarına örnek olarak gösterilebilir. Work and Travel fiyat ve başvuru konusunda detaylı ve doğru bilgiye sahip olmak için bir danışmanlık firması ile iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Önceki İçerikAmerika Yaz Okulları
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments