Cumartesi, Mart 19, 2022
Ana SayfaTeknolojiWeb Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı kısaca özetleyecek olursak metinler ve görsellerden oluşan Bilgi belge ve görselleri siteyi ziyaret eden kişilere doğru ve bir düzene uygun şekilde gösterilmesine denir.  Web tasarım kelimesi internette görünen sitelerin tasarımını ifade etmek için kullanılır.

Web tasarım; kurumların firmaların işletmelerin ve marka değeri oluşturmak isteyen şirketlerin potansiyel müşterilerine ulaşmak için yapılır. Web tasarım kullanıcı deneyimi ile alakalı yazılım geliştirmeyi ifade eder.  Web tasarım eskiden masaüstü tarayıcılarda çalışan Web siteleri inşa etmek için kullanılırken son zamanlarda cep telefonları ve tabletler için de kullanıcı deneyimi yüksek, rahat kullanılabilir web siteleri inşa etmek için kullanılmaya başlandı.

Web tasarım yapan kişiye web tasarım uzmanı ya da Webmaster denir.  Tasarım uzmanları bir sitenin görünümünü, yapısını ve içeriğini kullanıcıya doğru ve kullanışlı bir şekilde yansıtmak için çalışır.

Web tasarım potansiyel müşteriye ulaşmak firmanın ya da markanın tanıtımını yapmak için kullanılan görsel bir projedir.

Web tasarım nasıl yapılır?

Web tasarımı oluşturulması için kullanılan iki adet ana yapı vardır. Bu yapılar HTML ve CSS dir. HTML ve CSS’e Insan vücudunu örnek verebiliriz. Beyin kalp akciğer böbrek iskelet html ye örnek teşkil ederken saçımız sakalımız Gözümün Derimiz CSS ye örnek teşkil etmektedir En basit haliyle Bu ikisini bu şekilde açıklayabiliriz.Kaslarımızı çalıştırabilmek için öncelikli olarak iskelete ihtiyaç duyarız .  Yani bir websitesi oluşturacak öncelikli olarak kemik yapısının yani Html kısmını oluşturmamız gerekmektedir. Html yapsın oluşturduktan sonra CSS ile tasarımı za güzel bir görünüm kazandırabiliriz. Html ve CSS hakkında detaylı bilgiye eğitim sitelerinden youtube’dan ya da eğitici web sitelerinden erişebilirsiniz.

Herhangi bir eğitim almadan web tasarım yaptırmak istiyorsanız Meka İnternet Teknolojileri ile iletişime geçebilirsiniz.  İzmir kurumsal web tasarım hizmeti veren Meka İnternet Teknolojileri size bir telefon kadar yakında.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments