Salı, Ocak 11, 2022
Ana SayfaGündemSultangazi’deki binicilik tesisindeki atlara rutin bakım yapılıyor

Sultangazi’deki binicilik tesisindeki atlara rutin bakım yapılıyor

Sultangazi Belediyesi’nin Mimar Sinan Şehir Ormanlarında bulunan Binicilik Tesisleri, yılda yaklaşık 2 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Sultangazi’de yaşayan vatandaşların yanı sıra çevre ilçelerden vatandaşlar da tesislere yoğun ilgi gösteriyor. Bu ilginin odağında olan sevimli atlara, belediye ekiplerince özenli bir bakım uygulanıyor.

ATLARIN SAĞLIK DURUMU TAKİP EDİLİYOR

Belediyeden yapılan açıklamada, “Sultangazi Belediyesi’nin veteriner hekimleri, her 15 günde bir atları muayene ediyor. Rutin muayenelerin yanı sıra gerekli aşılamaları da yapan veteriner hekimler, acil sağlık durumlarında da hızla gerekli müdahaleleri gerçekleştiriyor. Binicilik Tesislerindeki 17 at her sabah tımarlamıyor ve atların tımarı yapılmadan kesinlikle eyer vurulmuyor. Aksi takdirde oluşabilecek rahatsızlıkların ve yaraların böylece önüne geçilmiş olunuyor. Nalları eskiyen atlara hemen yenileri takılıyor. Ayrıca yılın belli dönemlerinde de atların tüyleri kırpılıyor”

denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

“Sultangazi Belediyesi Binicilik Tesislerinde şu an 17 at bulunuyor. Bu atlardan üçü aileye yeni katıldı. Yavrulardan ikisine Sultan ve Nazlı isimleri verilirken üçüncüsüne ise henüz isim aranıyor. Aralarında 3 midilli bulunan tesisin sevimli atları, haftanın yedi günü ziyaretçilerini bekliyor.”

Kaynak: DHA

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments