Perşembe, Mart 17, 2022
Ana SayfaSizden GelenlerNeden bir kedin olmalı?

Neden bir kedin olmalı?

Neden bir kedin olmalı? Kedilerin genel özellikleri nelerdir?

Neden bir kedin olmalı, bunu hiç düşündün mü? Kediler, genelde küçük tüylü evcilleştirilmiş sevimli etobur canlılardır. Genelde ev hayvanı olarak beslenirler. Kedigileren ve küçük kedilerden ayırmak gerekirse kısaca kedi denir. Kediler anatomik olarak güçlü, esnek bedenleriyle, hızlı refleksleriyle, keskin, geri çekilebilen pençeleriyle ve küçük avları öldürmeye uyarlanmış dişleriyle diğer kedigillere benzerler. Kediler insan kulakları için çok zayıf ya da çok yüksek frekanstaki sesleri duyabilirler. Karanlığa yakın ortamlarda görebilirler. Çoğu memeli gibi, kediler insanlara göre daha zayıf renkli görüşe ve daha güçlü koku alma duyusuna sahiptir. İşte kedilerin genel özellikleri bunlardır.

Komiktirler

Türden türe demek sınırlayıcı olur, tüler içinde bile karakteristik özellikleri farklı olan kedilerin ortak özellikleri bir şekilde komik olabilmelidir. Yani kedi dediğimiz canlı komik bir şey. Pıtı pıtı yürümeleri her şeye vurmaları, televizyonda futbol maçı izlerken topu yakalamayı çalışmaları olsun, hiç korkulmayacak şeylerden korkmaları olsun insanı bir şekilde güldürüp mutlu ediyorlar kısacası. Mesela bir canlı durduk yere salatalıktan korkar mı? Korkmalı mı? Bir de aslanların kaplanların soyundan geliyorlar ne bileyim.. komik.

Bakımı kolaydır

Bazıları her şeyi yer, bazıları da sanki annesinin karnında somon füme ile doğmuş gibi bir tek onları yer. Köşe bucak marketlerde somon ararsınız. Çılgınlar gibi para saçarsınız ‘’aman kedim aç kalmasın diye’’ Ama merak etmeyin asla aç kalmaz onlar bir gün yemese diğer gün hindili mamasını paşa paşa yiyecektir. Hatta mama alacak paranız yoksa bile kuru fasulye pilav verin onu bile iştahla yerler.

Önceki İçerikSeninleyim
Sonraki İçerikAkışına Bırak
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments