Ekonomi / Finans

Kraken CEO’su, Bitcoin’in (BTC) Düşüşünden Dolayı Telaşlı Değil

Bitcoin (BTC) son iki aydır çeşitli fiyat düşüşleriyle karşı karşıya kaldı. Kraken CEO’su Jesse Powell ise bunun değerli olmadığını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in yaşadığı fiyat düşüşleri, kripto para topluluğu içerisinde çeşitli telaşları de beraberinde getirmiş durumda. Kraken CEO’su Jesse Powell’a nazaran bu bir “parkta yürüyüş” üzere kripto para için sıradan bir olay.

“Bu benim için sıradan bir gün, yalnızca parkta bir yürüyüş. Bu, son on yıldır üzerinde bulunduğum rollercoaster’da yalnızca küçük bir düşüş. Tarihi olarak, bu geçmişte gördüklerimizle karşılaştırıldığında sahiden hiçbir şey değil”

Powell, birçok uzmanın da belirttiği üzere, bu tip durumlarda FUD’a kapılanların dalda yeni olan bireyler olduğuna inanıyor. Çünkü uzun vakit ölçeğinde Bitcoin hala en uygun performans gösteren kripto varlıklar ortasında yer alıyor.

Polkadot’un (DOT) Yükselişi

Powell ayrıyeten, Polkadot’un Coinbase’teki %70’lik fiyat artışından da kelam etti. Bu yükseliş Kraken dahil öteki borsalara ise yansımadı. CEO’ya nazaran bu kıymetli bir mevzu değil ve vakit zaman yaşanan bir şey. Bunun nedeni, kripto pazarlarının birbirine bağlı olmaması ve merkezi sipariş eşleştirme sisteminin olmamasıdır. Bu nedenle, kimi piyasa iştirakçileri bir borsada çok büyük süreçler yaparsa, bu yalnızca o borsayı tesirler. Lakin kâfi vakit verildiğinde, bu tesir piyasa yapıcılar ve arbitraj tüccarları aracılığıyla başka borsalara ulaşabilir.

“Bu çabucak hemen her vakit olur. Elbette araştıracaklar. Bizim borsamızda olsaydı araştırırdık”

Çin’in Kripto Baskısı

Powell, Çin’in kripto paralar üzerindeki baskısının ise makûs bir şey olmadığına inanıyor. Çünkü Çin’in bu atağıyla birlikte ABD, Bitcoin madenciliği için başat ülke pozisyonuna gelebilir.

“Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nin tüm bu madenciliği ele geçirmesi için büyük bir fırsat üzere görünüyor. Kripto para sanayisinin bir modülüne sahip olmak bizim için büyük bir stratejik çıkar olacaktır”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu