Perşembe, Mart 17, 2022
Ana SayfaDizi Film ÖnerileriKarantinada İzlenebilecek Diziler

Karantinada İzlenebilecek Diziler

Karantinada İzlenebilecek Diziler

Hafta sonu yasakları … korona…. can sıkıcı haberler…. hadi biraz kaçamak yapalım mı ? Size birkaç dizi önereceğim gelin beraber inceleyelim 🙂

1-Elite

Arkadaşlar sanırım Netflix’te izlediğim en iyi dizi diyebilirim. Konusu insanı sürüklüyor ve izlettiyor. Size spoiler vermekten kaçınarak birkaç noktasına değinmek istiyorum. Dizinin ana temaları ; Arkadaşlık, arzular, cinsellik, hevesler ve dayanışma.. Bir grup gencin arkadaş veya sevgili olmaya çalışırken hangi yollardan geçtiklerini neler yaşadıklarını aşırı merak ederek izledim. Her bölümünü iple çekebileceğiniz bir dizi. Diziyi hala izlemediyseniz hemen izleyinn ve bize o değerli yorumlarınızı iletinnn 🙂 Bu arada bu filme puanım 9 , ya sizin?

2- Bir Başkadır

Türk dizilerinde gördüğümüz klişelerden uzak güzel bir yapım olmuş. Hele Ferdi Özbeğen’i bilmeyen kısma da değerli bir sanatçımızı tanıtma fırsatı sunulmuş. Bu dizinin en önemli yanı verdiği güzel mesajlar.. Mesela insanların birbirini fiziksel özelliklerine göre yargılayarak uzaklaşmaya çalışması.. Bunu o kadar içten oynamışlar ki böyle insanların var olduğunu size kanıtlar nitelikte. Başka bir yandan da oyuncuların mükemmel oynamalarına lafım yok fakat bu dizide geçmeyen bir zaman dilimi var. Yani dizi uzuyor. Bakışmalar uzuyor. Sözlerin devamı gelmiyor. Benim için tüm güzelliklerinin yanında sıkıcıydı da. Bu filme puanım 6 , peki ya sizin?

3- The Queen’s Gambit

Müthiş bir zeka parıltısının gelişimi diyebilirim bu diziye. Satranç oynadınız mı hiç ? Oynadıysanız ve yeteneğiniz varsa bu küçüklükten mi gelmişti? İşte konu tam da bu. Küçüklükte satrança yeteneği olan bir kız çocuğunun büyümesini anlatıyor dizi. Kaldığı yurtta bir hademe tarafından farkedilen küçük kızın yeteneği onu büyüdükçe çok önemli bir satranç oyuncusuna çeviriyor. Kesinlikle izlenmeli, belki diziden sonra satranç takımı alıp evdeki bireylerle karşılıklı oynarsanız kendinizdeki yeteneği de farkedersiniz 🙂 şimdideen iyi seyirler akıcılığına kapılıp gidebilirsiniz . Benim bu diziye puanım 8 , peki ya sizin?

4- Aşk 101

İlk sezonu öyle güzeldi ki 2.sini iple çekiyorum. İlk sezonunda televizyonlarda alışılmış çok da yabancı olmayan yüzleri görünce konunun bu kadar iyi işlenebileceğini düşünmemiştim. Konunun değişik olması da ilgimi çekmişti. Bir grup gencin okul hayatıyla ilgili bir konu. Böyle diyince sıradanlaşıyor fakat okul dışındaki hayatlarını da gördükçe karakterlerle kendinizi bağdaştırmaya başlıyorsunuz. Onlarla gülüyor onlarla ağlıyorsunuz. Kesinlikle izlenmeli diyorum ben ve 7 puanı yapıştıyorum . Peki ya siz bu diziye kaç puan verirsiniz?

5- Vis a Vis

Bir hapishanede geçen değişik karakterlerin barındığı bir dizi . Hapishane diyince gerilimli bir dizi canlanabilir gözünüzde ama bu dizide arkadaşlığı öyle değişik, alışılmamış işlemişler ki sanırım beni çeken yönü bu oldu. Çoğu farklı tipte karakterlerin harmanlandığı bu dizinin sizi sürükleyeceğine eminim. Bir hapishaneye düşen genç bir kadını konu alıyor ve o kadının yaşadıkları bizi biraz da onun yanında olmaya itiyor. Bakalım siz izleyince neler düşüneceksiniz? 4 sezonu müthiş sürükleyici bu dizinin, 5. ve değişik isimle çıkan sezonunu pek sevemesem de benim için 4 sezonu muhteşem geçti. Benim bu dizi puanım 7 , peki ya sizin?

6- Emily in Paris

Paris’e hiç gittiniz mi? Veya Fransız kültürünü ne kadar tanıyorsunuz? Amerikalı genç bir kızın patronunun isteği ile Paris’e gitmesini anlatıyor. Orada yaşadığı kültür karmaşasıyla beraber insanların önyargısı ve hiç beklemediği “iş disiplini(!)” ile karşılaşan Emily’in hayatı sürükleyici bir konuyu ele alıyor. Peki ya aşk? Paris’te aşka tanık olalım hem de değil mi ? Ben bu diziye 8 puan veriyorum peki ya siz?

Yazar : Cansu Dağdelen

Önceki İçerikAşk Acısı
Sonraki İçerikYazarlığa Nasıl Başlanır?
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments