Teknoloji

Instagram hikayelerde tweet paylaşmak kolaylaştı

Twitter gündemdeki olayları takip etmenin en etkili yollarından bir tanesi. Günde milyonlarca insan uygulama üzerinde herhangi bir konuda paylaşımlar yapıyor. Her geçen gün yeni özelliklerle platformu geliştiren Twitter bu sefer hikayede tweet paylaşmayı seven Instagram kullanıcılarını gülümsetecek bir haber ile karşımızda.

Uygulama atılan tweet’leri kolay yoldan Instagram hikayelerinize eklemenizi sağlıyor. Önceden tweet’in ekran görüntüsünü almak gibi uzun bir yöntemle uğraşmak gerekiyordu. Bu özellik sayesinde artık galeriniz tweet ekran görüntüleri ile dolmayacak. Gelin birlikte uygulamaya eklenen araca yakından bakalım.

Özellik ilk etapta yalnızca iOS kullanıcılarına sunulacak

2020 yılının sonunda Twitter, paylaşılan bir tweet’i kullanıcıların Instagram hikayelerine ekleyebilmesi için iOS uygulamasında testlere başladı. Aradan birkaç ay sonra ise nihayet kullanıma açtı. Artık tweet’in altında yer alan ‘Paylaş‘ simgesine tıklayarak Instagram Hikayeler seçeneğine erişebilirsiniz. Şirket duyuruyu resmi hesabından yaptı.

Paylaşılan tweet ile ilgili Instagram‘da herhangi bir etkileşimde bulunulamıyor. Yani Instagram hikayenizi gören birisi gönderiye tıklayarak Twitter platformuna gidemiyor.

Twitter bu özelliği geliştirme amaçlarına ilişkin, “Şu anda Instagram Hikayelerinde Tweet paylaşmayı test ediyoruz. Kullanıcıların diğer sosyal medya uygulamalarında Tweet paylaştıklarını iyi bilmekle birlikte onların hikayelerde gönderi paylaşmasını daha da kolaylaştırmak için yeni yollar arıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tweet özelliği Instagram öncesinde Snapchat için düşünüldü

Twitter bu özelliği 2020 yılında Snapchat için de getirmeyi planlıyordu. Ancak hayata geçirmedi. Özelliğin Android için ne zaman çıkacağı da belirsizliğini koruyor. Yeni gelen aracı henüz göremiyorsanız uygulamayı güncellemeyi deneyin. Fakat hala görünmüyorsa da bir süre beklemeniz gerekecek, zira tüm hesaplarda uygulanması zaman alabiliyor.

Sizler Twitter‘ın bu özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu