Çarşamba, Mart 16, 2022
Ana SayfaTeknolojiEn Kaliteli Hosting Firmaları ve En İyi Hosting Firması

En Kaliteli Hosting Firmaları ve En İyi Hosting Firması

En kaliteli hosting firmaları konusunu fiyatları, performansları ve destekleri olarak 3 ayrı gruba almaktayım bir çok firma ile çalışmış ve bir çok kez mağdur durumuna düşmüş biri olarak öncelikle şunu söylemeliyim ki eğer web yazılımcısı iseniz bir çok meslektaşımın aradığı ve sürekli araştırdığı bir konudur.

Yazılımcı olarak aslında çok stresli bir işim mevcut ne kadar müşterilerle iletişim kurmak istemesekte ne kadar masabaşı bir iş yapsakta oldukça yorucu olan bu sektörde hosting ve sunucu arayışı hep oluyor maalesef üstelik Türkiye şartlarında bir çok paravan bulunmakta BTK sertifikası olmayan yeterli evrakları olmayan ve paranızın karşılığını alamadığınız ve bir süre sonra kapatıp giden sizi yüz üstü bırakan hosting firmalar. Bu yazıyı uzun süre araştırmalarım ve gözlemlerimden yola çıkarak yazıyorum

Detaylı yazıya başlamadan önce size bir hosting önerim var. WordPress hosting için en iyi ve en kaliteli hizmeti veren ve çalıştığım hosting firmasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hosting Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

En Kaliteli Hosting Firmaları ve En İyi Hosting Firması

Hosting alırken dikkat etmeniz gerek bir kaç özellik vardır. Bunlardan öncelik kullanılan disk, ram ve işlemcidir eğer dikkat etmezsek siteniz yavaş çalışacaktır ve müşterilerinize sağlıklı bir iletişim kuramayacaksınızdır. Sadece o da değil google konusunda da sizi alt sıralara atacaktır.

Hosting alırken dikkat etmeniz gerekenleri aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

1-) SSD Disk : Hosting kullanıcılar için önemli olan konu hız ve barınmadır.

2-) RAM : Bir çok web hosting firması maalesef ram yazmazlar ancak en dikkat edilmesi gerek konudur. Hız sağlayan en önemli etken RAM’dir.

3-) CPU ( İşlemci ) : Sunucun işlemcisi ne kadar olursa o kadar çok performans verir.

4-) İşletim Sistemi : Çalıştığınız projeye göre değişkenlik gösterir ancak Linux alt yapısı ile WordPress siteniz iyi bir performans sağlar.

5-) Trafik Limiti : Sitenizin çektiği kullanıcıları kaldırabilecek bir hosting firması seçmelisiniz.

6-) Kontrol Paneli : Kimi cPanel kimi Plesk Panel tercih eder. Ancak bilmediğiniz firmalar size farklı alternatifler sunabilir veya daha da kötüsü bu yönetim panellerine erişim izni vermemesidir.

7-)  Ek özellikler : SSH, Ruby – Node.js vs, Uzak MySQL, GİT desteği vs olmalıdır.

😎 E-posta ve Subdomain : Aldığınız hosting firmasında ne kadar çok eposta ve subdomain açma izni olursa o kadar iyi olacaktır.

Bu özelliklere dikkat ederseniz sizlerde ileride pişman olmaz ve güzel bir hosting firması seçersiniz.

En iyi destek veren hosting firmaları

Önemli olan aslında sadece bu teknik özellikler de değildir. Önemli olan sorununuz olduğu zaman hızlı bir çözüm almaktır. Benim çalışmakta olduğum firma destek konusunda çığır açmış durumda. Buradan ulaşabilirsiniz.

1-) Para iadesi garantisi : Bir hosting firmasının para iade garantisi vermesi çok önemlidir güven vermesi ve paranızı geri alacağınızı bilmeniz konusunda.

2-) 7 / 24 Gerçek canlı destek : Canlı destek hosting firmaları için olmazsa olmazdır.

3-) Satış sonrası canlı destek : Satış öncesinde bir çok hosting firması destek verir ancak asıl önemlisi ürünü satın aldıktan sonrası içinde veriyor mu?

4-) Yazılımsal Destek : Bir çok hoting firması yazılımsal destek vermemektedir.

Evet benim dikkat ettiğim özellikler bunlar sizlerde yorumlara çalıştığınız hosting firmalara yazarak fikir alışverişinde bulunabiliriz.

1-) isimkaydet.com

2-) Netinternet

3-) Güzel Hosting

4-) Veridyen

5-) Alastyr

Not : En kötülerini de yaparım ama çok tepki çekebilirim. O yüzden kimsenin işine taş koymak istemem 🙂 Herkese İyi çalışmalar dilerim.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments