Çarşamba, Mart 16, 2022
Ana SayfaYaşamElon Musk Netflix ile dalga geçti!

Elon Musk Netflix ile dalga geçti!

Dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk, Twitter’da yaptığı paylaşımlarla münakaşa yaratmaya devam etmekte. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk şimdi de Netflix paylaşımlarını eleştirdi. Musk, Ukrayna ve Pablo Escobar dizisi Narcos üzerinden Netflix içeriklerini eleştirdi.

Elon Musk, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yaptığı Netflix paylaşımıyla gene ortalığı birbirine kattı. Brezilyalı oyuncu Wagner Moura’nın Narcos dizisinde Pablo Escobar’ı canlandırdığı bir fotoğrafı kullanarak, Ukrayna-Rusya savaşı üzerinden Netflix’in LGBTQ karakterli yapımlarına göndermede bulundu.

Elon Musk’tan Netflix’e Ukrayna-Rusya savaşı göndermesi

Tesla ve SpaceX CEO’su; cinsiyet, soy ve hüviyet seçimleriyle münakaşa yaratan Netflix yapımlarını tiye aldı. Musk paylaşımında, “Netflix, trans Rus askerine sevdalı olan kara Ukraynalı ile alakalı bir film uygulamak için savaşın bitmesini bekliyor” ifadelerini kullandı.

Musk’ın saldırıya uğrayan Ukrayna’yı yakından desteklediğini de belirtmekte yarar var. İlk olarak Ukraynalı bakanın talebine cevap olarak, uydu internet hizmeti Starlink’i Ukrayna’ya yönlendirdi. Ardından Rusya’nın altyapıya yönelik saldırıları karşısında, Starlink’in çakmakla dahi çalıştırılabilmesini gerçekleştiren güç kullanımı güncellemesini paylaştı.

Musk ayrıyeten diğer bir paylaşımında şayet trend olan her konuyu destekleyen kişileri eleştirdi. Sosyal medyadaki konuyu desteklediğini göstermek için profil fotoğrafını güncelleyenlerle alay eden Musk paylaşımında, “Şu anki (popüler olan) şeyi destekliyorum” ifadesini kullandı.

Elon Musk’ın Twitter profili 77 milyondan çok kullanıcı yönünden takip ediliyor ve her paylaşımı on binlerce zevk ve yorum alıyor. Musk her ne kadar milyarder müteşebbis olarak bilinse de, Twitter’ı sosyal medya fenomenleri kadar aktif kullanıyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments