Teknoloji

Dünyada ilk: Xbox’a özel oyun monitörü Philips Momentum tanıtıldı

Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, dünyanın ilk resmi “Designed for Xbox” lisansına sahip konsol oyun monitörünü piyasaya duyurdu. Philips Momentum Designed for Xbox konsol oyun monitörü doğrudan Xbox hayranları için en üst deneyimi sunmak üzere hazırlandı.

Konsol oyunlarında yeni dönem

Tamamıyla konsollarda kullanılmak üzere üretilen Philips Momentum oyun monitörleri, düşük gecikmeyi ve düşük tepki süresini çok daha akıcı ve gerçekçi bir hale getiriyor. En ufak bir harekete bile duyarlı video oyunlarını oynarken bu serinin düşük giriş gecikmesi büyük bir avantaj ve ekrandaki girdinizin daha hızlı algılanmasını sağlıyor.

Serinin amiral gemisi,  55” Momentum (559M1RYV) yenilikçi tasarımları ve ses mühendislikleri ile dünyaca tanınan İngiliz hoparlör şirketi Bowers & Wilkins mühendisleri tarafından özel olarak tasarlanan ve deneyimi tamamlayan bir soundbar’a da sahip olacak.

Philips Momentum özellikleri

Philips Momentum monitörleri, minimum 120 Hz yenileme hızında, ultra net 4K bir çözünürlük, VESA DisplayHDR 1000’li HDR desteği, akıcı oyun için Variable Refresh Rate ve her zaman Low Latency oyun deneyimi ile Designed for Xbox onaylı bir performans sunuyor. Geliştirici takımlar, görüntü kalitesi Xbox için özellikle ince ayarlanmış Xbox Oyun Modu’nu yaratmak için birlikte çalıştılar.

Modellerin mükemmel uyumluluk sağlarken bir yandan da alanında ciddi Xbox oyuncularının sahip olmayı umduğu yüksek beklentileri karşılamaları için, Microsoft ve TPV mühendisleri tarafından kapsamlı şekilde üzerlerinde çalışıldı, test edildi ve validasyonları yapıldı.

Philips Momentum fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı

55 inç boyut ve 4K görüntü kalitesine sahip Xbox konsol oyun monitörü Ağustos ayında piyasaya çıkacak. Philips Momentum’un fiyatı ise 1.658 dolardan alıcılarla buluşacak.

Design for Xbox oyun serisinde Momentum’un yalnızca ilk adım olduğunu dile getiren Philips, önümüzdeki aylarda daha fazla model duyuracağını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu