Cuma, Mart 18, 2022
Ana SayfaYaşamBVLGARI MAGNIFICA KOLEKSİYONUNA İLK BAKIŞ

BVLGARI MAGNIFICA KOLEKSİYONUNA İLK BAKIŞ

İtalyan lüks mücevher markası Bvlgari’nin 3-4 Haziran tarihlerinde “Magnifica” High Jewelry koleksiyonunun tanıtımı için Milano’da görkemli bir etkinliğe imza attı. Chiara Ferragni, Ester Exposito, Jaime Lorente Lopez gibi isimlerin özel olarak ağırlandığı davette Serenay Sarıkaya’da yer alarak zarafetiyle bizi mest etti. Global ölçekte başarılı projeler gerçekleştiren marka, dün etkinliğin hemen ardından koleksiyonun tanıtıldığı bir video yayınladı. Vittoria Ceretti, Lily Aldridge, Solange Smith ve Blesnya Minher gibi isimleri bir araya getiren videonun arka planında Andrea Bocelli’nin muhteşem sesi eşlik etti. İtalya’nın en ikonik noktalarından olan Galleria Vittorio Emanuelle II’yi defile alanına çevrildiği filmde başrolü benzersiz işçiliğe sahip mücevherler oynuyor. Cam tonoz çatısı ve mozaik zemini ile İtalya’nın kalbinde yer alan Galleria Vittorio Emanuelle II’nin doğuşu 1865 yılına dayanıyor ve Belle Époque’un cazibesini ve zarafetini somutlaştırıyor.

 

Daha önce gün yüzüne çıkmayan 122 mücevher tasarımı, İtalyan zanaatkarların ustalıklarından gurur duyduğu emeklerine ise bir övgü niteliğinde! Koleksiyon Roma’nın dokusu ve şehrin tarihi alt yapısından izler taşıyor. Göz alıcı minimal detaylar ve incelikle tek tek dizilen nadide taşlar İtalyan ustalığının uzmanlığını gözler önüne seriyor. Bvlgari 350 parçadan oluşan bu seçkisi, baş yapıtlar listesine adını yazdırmaya aday.

Markanın mücevher tasarımcısı Lucia Silvestri koleksiyonla ilgili detayları şu sözlerle dile getirdi: “Geçtiğimiz sene pandemiden etkilenen ülkeler arasında İtalya ilk sıradaydı. Mutlu olmanın ne demek olduğunu unuttuğumuz, hüzne boğulduğumuz günler yaşadık. Bu süreçte neşede kalmayı, hayattan zevk almayı unuttuk. Renkler bizce neşeyi yaratmanın en güzel yolu! Bir rengin enerjisi, uyandırdığı his ve güzellik insana iyi gelir onu iyileştirir. Biz de bu amaçla yola çıkarak, zamansız bir koleksiyona imza atmak istedik. Bu seferki mücevherlerin diğerlerinden farkı en değerli taşlarla donatılması!”

 

Magnifica koleksiyonunun ilham perisi, Roma’da Antik ve Yakın tarihin ihtişamın adı anlamına gelen cesur ve korkusuz kadınlar! Bunun yanında, var olan fikri gerçeğe dökmek için iki önemli isimden etkilenildi. Bunlardan biri 16. yüzyılın ressamlarından Artemisia Gentileschi. Lucia Silvestri, sanatçının benzersiz tasarım kalemine sahip, geleneksel eserler yaratma konusunda usta bir ressam olduğunu dile getiriyor. Diğeri isim ise ölümsüz mimar Zaha Hadid. 2016 yılında, özel bir edisyon kapsamında markayla iş birliği yapan ünlü mimar, B.zero1’in etkileyici bir tasarım ikonu haline gelmesini sağladı. Hadid’in öncü mimari çizgisini mücevherle buluşturan birliktelikle ilham ve yenilik yeniden anlam kazandı. Lucia Silvestri Hadid için şunları söylüyor : “Onu tanıma şansını edindiğim için çok şanslıyım, onunla beraber bir koleksiyon yaratmak benim için şerefti!”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments