Ekonomi / Finans

Borsalardaki Stablecoin Ölçüsü Rekor Kırdı, Bu Ne Manaya Geliyor?

CryptoQuant tarafından sağlanan datalar, kripto para borsalarındaki stablecoin ölçüsünün 17 milyar dolar üzere şaşırtan bir sayı ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıktığını gösteriyor. Moskovski Capital CIO’su bu bilginin ne manaya geldiğini Twitter üzerinden açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lex Moskovski, merkezi borsalara yatırılan stablecoin’lerde yaşanan büyük artışı CryptoQuant grafiği ile Twitter üzerinden paylaştı. Moskovski tüm bu stablecoin’lerin mümkün bir Bitcoin düşüşünde kullanılabileceğini söylüyor:

“BTC 28.000 dolar düzeyine düştüğünde, çok süratli bir halde toparlanmasına ve önder kripto para ünitesinin 34.000 dolar düzeyini süratle geri almasına şaşmamalı.”

Elon Musk, Jack Dorsey ile Bitcoin hakkında “Konuşma” Yapmayı Kabul Etti

Öteki taraftan Elon Musk, Bitcoin hakkındaki eleştirel tweet’lerini sürdürüyor. Bugün erken saatlerde Tesla CEO’su, kuşkulu ve biraz rahatsız edici bir latifeyi tweet’leyerek Bitcoin maksimalistleriyle alay etmeye çalıştı: “Bir ampulü vidalamak için kaç Bitcoin maksimalisti gerekir?”

Musk, BlockStream’in CSO’su Samson Mow ve hatta Twitter CEO’su Jack Dorsey üzere önde gelen Bitcoin destekçilerinden reaksiyon aldı. Dorsey Musk’a 21 Temmuz’da Jack’in konut sahipliğini yaptığı “B Word” isimli Bitcoin etkinliğinde Musk ile kendisinin Bitcoin hakkında “konuşma” yapmasını önerdi.

Elon Musk bunu kabul etse de bir muahedeye varıp varmayacaklarını vakit gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu