Çarşamba, Mart 16, 2022

Aşk Acısı

Aşk Acısı

Aşk acısı konusunu işleyelim mi beraber ? O kadar derin ve zor bir konu ki yazdığım her kelimenin harfine bile dikkat etmem gerekir. Çünkü bazen insanı dipsiz kuyulara sokar .. Duygunun mantığımızın önüne geçmesiyle akla gelebilecek her kelime bizi kuyunun en dibine sokmaya devam edeceğini düşünüyorum. Bazen de bir kralın veziri eder sizi aşk acısı. Nasıl mı? Aşk acısıyla beraber duygularını kontrol edebilen her birey artık düşünce özgürlüğüne de girer. Olaylara aşk acısının getirdiği olumlu sonuçlarla yaklaşır. Zamanında yaşadığı o duyguların artık kendisini insanlara karşı benzer duygulara sokmasına karşı çıkar. Sahi hayatınızda hiç aşk acısı çektiniz mi? Ya da aşkın acısıyla neler yaptınız? Olumlu olumsuz bunları hiç düşündünüz mü? Size kattıkları olumlu kararlar olmuştur umarım. Mesela aşk acısı diyince benim aklıma ilk aşkım geldi.. Hangimizin dili yanmadı ki .. Hangimizi şair , ressam yapmadı aşk acısı ! Sizi bilemem ama beni yaptı zamanında yazdım daha çok yazdım duygularımı anca o şekilde ifade edebilirdim yazdıklarımı biriktirsem kitap haline bile gelebilirdi o kadar yazdım.. Getirse miydim acaba ? Kitap yazmak demek okuyan bir çok kişiyle aynı duyguyu aynı anda yaşamak demekti belki de kendime sakladım o saf , hüzünlü ve buruk kelimeleri kimsenin benim yaşadığımı görmesini istemedim. Sonra fark ettim ki aşk acısıyla ben olgunlaştım. Arkadaşlıkta, aile içi konuşmalarda, karşı bireylere olan yaklaşımımda. Benzer duyguları yaşamamaya çalıştım. Aile içinde nasıl benzer duygu olabilir diye düşünebilirsiniz ama oluyor. Şöyle düşünün.. Çok sevdiğiniz aşık olduğunuz birisinin sizin güveninizi kırdığında diyorsunuz ki beni  herkes ailem de dahil kırabilir üzebilir peki ben bunlarla nasıl baş etmeliyim? Bunların yollarını aramaya başlıyorsunuz. Ailede güven yüzünden tartışma yaşarsanız belki edindiğiniz tecrübelerle daha kolay atlatabiliyorsunuz o süreci. Tabi duygularınızı tamamen kontrol etmek en olumlu sonucu ama en saf duyguların incinmesiyle daha büyük yıkıklar yaşanacağından elinizde kalan sizi güçlü kılan tecrübeli duygularınız hasara uğruyor bu da daha az hasar demek oluyor bazen.

     Siz aşk acısını nasıl geçiriyorsunuz? Şimdi dergilerdeki gibi film izleyin müzik dinleyin gibi standartlaşmış cümleler kurmak istemiyorum. Çünkü her insan aynı değildir. Hobi edinin arkadaşlar aşk acısı adı altında dramatizelere düşmeyin sizi yıkmasın güçlendirsin bu duygu. Mesela bu hayatta hangi konuyu çok merak ediyorsunuz ? Bir ülkeyi gezmek mi? Gezin arkadaşlar.. Şu an salgından durumlar uymasa da  gezemezseniz de gezebilecek kadar iyice tanıyın taşının suyunun yerlerini ezberleyin bir gün gitseniz kaybolmayacak şekilde orayı tanıyın hayaller kurun bir gün gerçek olacak buna inanın. İnanın ki evrene de o mesajı gönderin. Ben enerjilerin gücüne inananlardanım. Evren siz ona hangi mesajı iletirseniz sanki sizi duyuyor ve karşınıza çıkarıyor. Ya da yemek yapmak mı hobiniz? Hangi tür yemekler ilginizi çekiyor ana yemek, ara sıcak, tatlı en çok neyi yemek hoşunuza gidiyorsa o konuya yönelin. Yemekleri ustalarından izleyin internette çok fazla erişim sağlayabileceğiniz platformlar mevcut, ustalarla iletişime geçmeye çalışın. Öğrenin belki yaşadığınız evde yapan başka birileri var  yapmanıza gerek kalmıyor veya ilginizi çekmiyor ama öğrendikten sonra hem yemesi çok keyifli oluyor hem de kendinize artı katıyorsunuz. Belki de sizin hayatınızın mesleği budur. Bunun gerçekleşmesine izin verin. Diğer aklıma gelen başka hobi yabancı dil öğrenin. Ücretsiz uygulamalar mevcut, elinizin altında internet olduğu sürece İngilizceyi de öğrenebileceğinize inanıyorum ve siz de buna inanın. Ya da kitaplar ..  Evinizde varsa mutlaka günlük düzen halinde çalışın yada kütüphanelerden edinebileceğiniz ücretsiz ve yararlı kitaplarla bu işi de başarabilirsiniz.. Yeter ki inanın ve artık adım atın!! Ayrıca öğrendiğiniz herhangi yabancı dil ile internette çeviri yapıp para kazanabileceğiniz siteler de var.

     Bunlar vakit geçirme yöntemleri olabilir ama bir şeylerle meşgul olun ki sizi duygusal travmaların sarmasına izin vermeyin böyle bir dönemde zaten her şey sıkıntıyken hayat bizim elimizde olmadan akıp giderken.. Tüm bu yapıcı durumlara rağmen diğer yazarlar gibi mutlu diyip geçemem arkadaşlar. Baktınız bir yerde aklınıza geliyorsa hala, içinizi dökün ağlayarak konuşarak en iyi terapi yöntemini herkes kendininkini bilir. Ama bunları hayatınızda indirgeyerek yapın ki kurtulun bu acıdan.  Bir gün geçecek ve hiçbir şey sizden kıymetli değil bunu sakın unutmayın.. Sağlıcakla kalın , sevgiler..

Yazar : Cansu Dağdelen

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments