Çarşamba, Mart 16, 2022
Ana SayfaYaşamAmerika Yaz Okulları

Amerika Yaz Okulları

Birçok yaş grubuna uygun programlarıyla hem yabancı dilinizi geliştirebilme imkânı bulur hem de eğlenceli anılar biriktirebilirsiniz. Neredeyse tüm öğrencilerin hayali olan Amerika yaz okulları ile muhteşem bir yazın keyfini bir taraftan eğlenerek diğer taraftan alacağınız ideal bir eğitimle çıkarabilirsiniz. Yaz tatillerinin süresi düşünüldüğünde zaman olarak kısıtlı olan bu okullar yoğun programlarıyla kısa sürede kaliteli eğitimler sunmaktadır. Size sadece Amerika’da en uygun şehri seçmek kalır.

Nedir Amerika yaz okullarının bulunduğu popüler şehirler? Özellikle tercih edilenler arasında ilk sıralarda New York, Los Angeles, San Francisco, Washington, Boston, Hawaii, San Diego gibi önemli şehirler yer alır. Bu şehirlerde dil öğrenmenin yanı sıra kültür sanat gezileri de yapılmaktadır. Böylece eğitime ek olarak müze gezileri yapabilir, şehir turlarıyla gittiğiniz şehri keşfedebilir, spor, sinema ve tiyatro faaliyetleriyle güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Hiç tanımadığınız bir şehirde konaklama herkesin merak ettiği soruların başında gelir. Amerika yaz okullarında nerelerde konaklayabiliriz?

Amerika Yaz Okullarında Konaklama

Amerika yaz okulları konaklama için yurt konaklama paketlerini veya aile yanı konaklamasını tercih edebilirsiniz. Aile yanı konaklamalarında güvenilir olup olmadığı konusunda hep bir şüphe oluşmaktadır. Ancak konaklama için seçilen aileler yıllarca bu konuda tecrübe kazanmış güvenilir kimselerdir. Yurt dışında da bu aile konaklamaları oldukça rağbet görmektedir. Konakladığınız ailelerle oluşan dostluklarda bir artıdır. Yurtlar da her türlü ihtiyaca karşılık veren sıcak samimi güvenilir ortamlardır. Her ikisini de tercih ettiğinizde memnun ayrılacağınız bir konaklama programı olacaktır.

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika yaz okulları için öğrenci vizesi almak isteyen öğrencilerin F-1 adı verilen öğrenci vizesi almaları gerekir. Bu vize içinde gerekli evrakların hazırlanması gerekir. Hazırladığınız evraklarla birlikte konsolosluğa vize başvurusu için randevunuzu oluşturabilirsiniz. Vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alıp tercih ettiğiniz yaz okulu programına gidebilirsiniz. Kendiniz uğraşmak istemediğinizde anlaşmalı bir tur ile gidecekseniz tüm vize işlemleriniz firma çalışanları tarafından itina ile hazırlanmaktadır. Böylece zaman kaybı olmadan daha kısa sürede işlemlerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Amerika Yaz Okullarında En Çok Tercih Edilen Programlar Nelerdir?

Eğitimin yanı sıra birbirinden faydalı programlar ile yaz kampınızı eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Hem spor faaliyetleri olsun hem sanatsal aktiviteler olsun birbirinden iyi programlar kamp kapsamında yer almaktadır. Bu faaliyetler arasında neler var? Gelin bu eğlenceli programları birlikte inceleyelim.

 • Üniversiteye hazırlık kampları
 • Sinema kampı
 • Tiyatro kampı
 • Basketbol kampı
 • Fotoğrafçılık kampı
 • Sınava hazırlık kampları

Tercih ettiğiniz her kamp size ayrı bir katkı sağlayacak. Kısa süreli eğitim programınızı daha renkli hale getirecektir.

Amerika Yaz Okullarının Faydaları Nelerdir?

Aldığınız eğitimin tüm hayatınızı etkileyecek birçok katkısı vardır. Burada aldığınız kısa süreli eğitim tüm eğitim ve çalışma hayatınıza yüksek oranda katkı sağlar. Nedir bu faydalar?

 • En önemli etkisi dil gelişiminin ilerlemesidir.
 • Farklı bir ülkenin kültürünü tanıma fırsatı sağlar.
 • Katıldığınız kampta birçok ülkeden programa dâhil olan öğrencilerle farklı milletlerden
 • arkadaşlıklar edinmek ve onların kültürlerini tanımak.
 • Kişisel gelişim içinde oldukça faydalıdır.
 • Yabancı diliniz geliştikçe özgüveninin artar ve kendinizi daha iyi ifade etmeye başlarsınız.
 • Karşılıklı birebir iletişim ile pratik yapma şansı tanır.
 • Uluslararası seviyede network kurabilme imkânı sağlar.
 • Gittiğiniz ülkede katıldığınız programdan dil sertifikası almak. Bu sertifika ile ülkenize
 • dönmeniz her alanda size katkı sunacaktır.
 • Ayrıca konaklamayı aile yanında tercih ettiyseniz, dil pratiği yapmak da Amerika yaz
 • okullarının faydaları arasında sıralanabilir.

Amerika yaz okulları arasında size en uygun alternatifler arasında tercih yapıp size en faydalı programları seçebilirsiniz. Farlı şehirlerdeki alternatif kamplarda sizlere sunulan destekleyici programlar ile muhteşem bir yaz kampı geçirmek her öğrencinin tercihidir. Sizler de hazırladığımız içerikler ile bilgi edinebilir yol haritanızı buna göre oluşturabilirsiniz.

Amerika yaz okulları farklı yaş gruplarındaki programları ile size uygun alternatifler sunmaktadır. 9 ila 25 yaş arasında programlar ile sizlere en iyi hizmeti vermektedir. Amerika yaz kampları ile dünyaya açılacak ve birbirinden farklı kültürleri keşfetme olanağı bulacaksınız. Günümüzde en çok tercih edilen yaz okulları arasında yer alan Amerika şehirleri yeteneklerinizi keşfetme, sosyalleşme, dil öğrenme bakımından ilk sıralarda yer alır.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments